Skip to main content
Damian Pietrzak
Damian Pietrzak
BIZNES FINANSE

Poradnik Medica – Ochrona dochodu dla Lekarzy i Dentystów

Wykonując wolny zawód, pracę na kontrakcie lub własnej działalności gospodarczej często trzeba liczyć się z nagłym ryzykiem utraty dochodu. Wypadek, choroba lub inna sytuacja, w której nie możemy wykonywać zawodu lekarza czy dentysty może być brzemienna w utratę dochodu na dłuższy czas.

Ochrona dochodu dla Lekarzy i Dentystów

Czy możemy się przed tym uchronić? Co można zrobić by zabezpieczyć środki na codzienne wydatki  i żyć spokojnie w sytuacji, kiedy nie jesteśmy zdolni do wykonywania  swojej pracy?

Dla tej grupy profesjonalistów jaką są lekarze i specjaliści medyczni, brak możliwości wykonywania zawodu bardzo często będzie również wiązał się z utratą podstawowego źródła dochodu dla całej rodziny.

W przypadku prowadzenia własnej działalności, która wiąże się z wynajmem i prowadzeniem odrębnego biura, pracowni lub gabinetu będzie to także konieczność pokrycia kosztów z tym związanych.

 Ochrona dochodu dla Lekarzy i Dentystów

Wszystko składa się na bardzo wysokie koszty: czynsz za wynajęcie lokalu, raty sprzętowe, wynagrodzenia pracowników stanowią zobowiązanie, które niezależnie od sytuacji należy pokryć.

\Dodając do tego regularne wydatki związane z utrzymaniem i prowadzeniem gospodarstwa domowego, może się okazać, że nie mamy wystarczających środków. Co można więc zrobić, aby zabezpieczyć środki „na czarną godzinę” i pokrycie zobowiązań, dzięki czemu nie będziemy narażać się na utratę płynności finansowej?

Ubezpieczenia od utraty dochodów

Na rynku ubezpieczeń warto zwrócić uwagę na rozwiązania chroniące przed zdarzeniami losowymi, które uwzględniają ubezpieczenie od utraty dochodu lub niezdolności do pracy. Taka polisa taka zapewni ochronę i wypłatę odszkodowania w kilku przypadkach, takich jak czasowa lub trwała niezdolność do pracy, inwalidztwa lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Dzięki dobraniu odpowiedniej polisy, będziemy w stanie zabezpieczyć rodzinę nawet w przypadku najgorszej możliwej sytuacji. Jak to działa w praktyce? W przypadku złamania ręki chirurg może otrzymać świadczenie z polisy już pierwszego dnia niezdolności do pracy.

Wybór  odpowiedniego zabezpieczenia finansów i ochrony dochodu dla lekarzy i dentystów powinien poprzedzić proces analizy i określenia, jakie produkty finansowe będą najlepiej spełniały oczekiwania i potrzeby użytkownika.

W tym pomóc może nasz  Poradnik  Ochrona dochodu dla Lekarzy i Dentystów. Dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze, aby w trudnym momencie zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę.

Jesteś lekarzem? Zadzwoń i porozmawiaj o swojej przyszłości z naszym ekspertem:
+48 22 10 10 235
www.medica-partner.pl

Damian Pietrzak

Damian Pietrzak

Ekspert finansowy